Pogoda jutro w Montevideo
Pogoda jutro w Montevideo: Pochmurno, maks 13°, min 12°, 12% deszczu.
Montevideo leży na 34,9° szerokości południowej, w strefie subtropikalnej, 51 m n.p.m., strefa czasowa America/Montevideo. W nadchodzącym tygodniu maksima wynoszą od 13° do 17°, a minima od 10° do 15°, średnio 14°.
Prognozowany opad to 9 mm, a 1 z siedmiu dni ma prawdopodobieństwo powyżej 50%. Dziś słońce wschodzi o 05:58 i zachodzi o 19:01: 13:03 światła dziennego.
| Warunki | Odczuwalna | deszczu | Wiatr | |
|---|---|---|---|---|
| Teraz | Słaba mżawka | 12.3° | 10% | 29 km/h |
| 05:00 | Słaba mżawka | 12.2° | 9% | 29 km/h |
| 06:00 | Słaba mżawka | 12.3° | 8% | 30 km/h |
| 07:00 | Przeważnie bezchmurnie | 12.3° | 8% | 28 km/h |
| 08:00 | Słaba mżawka | 12.2° | 9% | 27 km/h |
| 09:00 | Słaba mżawka | 12.3° | 14% | 27 km/h |
| 10:00 | Przeważnie bezchmurnie | 12.4° | 28% | 26 km/h |
| 11:00 | Częściowe zachmurzenie | 12.3° | 47% | 24 km/h |
| 12:00 | Słaba mżawka | 12° | 59% | 24 km/h |
| 13:00 | Słaba mżawka | 12.3° | 61% | 24 km/h |
| 14:00 | Pochmurno | 12.5° | 57% | 23 km/h |
| 15:00 | Pochmurno | 12.4° | 49% | 21 km/h |
| 16:00 | Częściowe zachmurzenie | 12.3° | 35% | 19 km/h |
| 17:00 | Pochmurno | 12.5° | 17% | 17 km/h |
| 18:00 | Częściowe zachmurzenie | 12.4° | 4% | 15 km/h |
| 19:00 | Częściowe zachmurzenie | 12.3° | 0% | 14 km/h |
| 20:00 | Częściowe zachmurzenie | 12.3° | 0% | 13 km/h |
| 21:00 | Częściowe zachmurzenie | 12.2° | 0% | 15 km/h |
| 22:00 | Częściowe zachmurzenie | 12.4° | 0% | 16 km/h |
| 23:00 | Pochmurno | 12.3° | 0% | 14 km/h |
| 00:00 | Pochmurno | 12.1° | 0% | 12 km/h |
| 01:00 | Pochmurno | 11.9° | 0% | 10 km/h |
| 02:00 | Pochmurno | 11.8° | 0% | 9 km/h |
| 03:00 | Pochmurno | 11.8° | 0% | 9 km/h |
Dane pogodowe z Open-Meteo (modele ECMWF, GFS, ICON i krajowe służby meteorologiczne). Aktualizacja co 15 minut.
Pogoda w Montevideo miesiąc po miesiącu
Tabela zbiera normy klimatyczne 2016-2025 dla Montevideo: średnie maksima i minima, sumę opadów i liczbę dni z deszczem w każdym miesiącu.
Montevideo ma średnią roczną temperaturę 17,2°. Najcieplejszym miesiącem jest Styczeń, z maksimami około 26,4°; najchłodniejszym Lipiec, ze średnimi minimami 8,7°. Różnica 17,7° między tymi skrajnościami pokazuje, jak bardzo zmienia się tu rok.
Opady sumują się do około 980 mm rocznie, rozłożonych na mniej więcej 105 dni z deszczem. Najbardziej mokry miesiąc to Kwiecień — 111,8 mm w 10 dni; najsuchszy to Wrzesień, z 65,2 mm.
| Miesiąc | Średnie maksimum | Średnie minimum | Opady | Dni z deszczem |
|---|---|---|---|---|
| Styczeń | 26,4° | 19,9° | 66 mm | 8 |
| Luty | 26,1° | 19,9° | 85,5 mm | 9 |
| Marzec | 24,3° | 18,5° | 90,2 mm | 11 |
| Kwiecień | 21,1° | 15,9° | 111,8 mm | 10 |
| Maj | 17,2° | 12,3° | 80,9 mm | 8 |
| Czerwiec | 14,5° | 9,5° | 68,2 mm | 8 |
| Lipiec | 13,6° | 8,7° | 100,4 mm | 9 |
| Sierpień | 15,1° | 9,3° | 82,1 mm | 8 |
| Wrzesień | 16,5° | 11° | 65,2 mm | 8 |
| Październik | 19° | 13,1° | 88,2 mm | 10 |
| Listopad | 22,3° | 15,7° | 74,1 mm | 8 |
| Grudzień | 24,8° | 18,1° | 67,8 mm | 8 |
Kiedy jechać do Montevideo
Dla planujących podróż pod pogodę Listopad–Styczeń to zwykle najprzyjemniejszy okres: średnie maksima od 22,3° do 26,4° i opady poniżej średniej rocznej.
Czego spodziewać się w każdym miesiącu
- W Styczeń maksima sięgają około 26,4°, a minima 19,9°, przy około 66 mm deszczu w ciągu 8 dni.
- W Luty maksima sięgają około 26,1°, a minima 19,9°, przy około 85,5 mm deszczu w ciągu 9 dni.
- W Marzec maksima sięgają około 24,3°, a minima 18,5°, przy około 90,2 mm deszczu w ciągu 11 dni.
- W Kwiecień maksima sięgają około 21,1°, a minima 15,9°, przy około 111,8 mm deszczu w ciągu 10 dni.
- W Maj maksima sięgają około 17,2°, a minima 12,3°, przy około 80,9 mm deszczu w ciągu 8 dni.
- W Czerwiec maksima sięgają około 14,5°, a minima 9,5°, przy około 68,2 mm deszczu w ciągu 8 dni.
- W Lipiec maksima sięgają około 13,6°, a minima 8,7°, przy około 100,4 mm deszczu w ciągu 9 dni.
- W Sierpień maksima sięgają około 15,1°, a minima 9,3°, przy około 82,1 mm deszczu w ciągu 8 dni.
- W Wrzesień maksima sięgają około 16,5°, a minima 11°, przy około 65,2 mm deszczu w ciągu 8 dni.
- W Październik maksima sięgają około 19°, a minima 13,1°, przy około 88,2 mm deszczu w ciągu 10 dni.
- W Listopad maksima sięgają około 22,3°, a minima 15,7°, przy około 74,1 mm deszczu w ciągu 8 dni.
- W Grudzień maksima sięgają około 24,8°, a minima 18,1°, przy około 67,8 mm deszczu w ciągu 8 dni.
Zanotowane skrajności
W okresie 2016-2025 termometr sięgnął 38,8° na górze serii i spadł do 0,8° na dole. To wartości zmierzone, nie średnie.
Normy obliczone z reanalizy ERA5 (Copernicus/ECMWF), seria 2016-2025.
FAQ
Jaka jest teraz temperatura w Montevideo?
Teraz jest 12°C w Montevideo, częściowe zachmurzenie. Temperatura odczuwalna to 8°C.
Czy dziś będzie padać w Montevideo?
Maksymalne prawdopodobieństwo deszczu dziś wynosi 61%, przy około 1.6 mm.
Jaka pogoda będzie jutro w Montevideo?
Jutro maksymalna temperatura wyniesie 13°, a minimalna 12°, pochmurno.
Skąd pochodzą dane i jak często są aktualizowane?
Dane pochodzą z modeli ECMWF, GFS i ICON oraz krajowych służb meteorologicznych przez Open-Meteo, aktualizowane co 15 minut.
Który miesiąc jest najcieplejszy w Montevideo?
Najcieplejszy jest Styczeń, ze średnimi maksimami 26,4° i minimami 19,9°.
Czy w Montevideo dużo pada?
Miasto notuje około 980 mm rocznie w 105 dni z deszczem. Najbardziej mokry miesiąc to Kwiecień, z 111,8 mm.
Kiedy najlepiej odwiedzić Montevideo?
Pod względem pogody Listopad–Styczeń łączą najprzyjemniejsze temperatury z opadami poniżej średniej.